Zahrada v ovocném sadu

Kdysi jistě dobře udržovaná svahovitá zahrada nás nadchla hned při první návštěvě. Místy neprostupná, hustě porostlá zahrada s devatenácti ovocnými stromy zasluhovala pozornost v pojetí, jak zachovat intimitu a tajemno. Požadavky nových majitelů zahrady, mladé rodiny se zálibou pro pěstování vlastní zeleniny, chov včelstva, grilování i odpočinek ve stínu, nás nadchly.

V návrhu jsme respektovali terén jen do určité míry. Ponechali jsme plynoucí svah po okrajích zahrady, uvnitř jsme prostor zútulnili jeho snížením a pomocí opěrných zídek rozdělili. Snahou bylo nejen navodit soukromí pro odpočinek i zábavu, ale i zachovat pestrost ve vnímaní zahrady jako celku. Vodní plochy s přepadem dodají zahradě na atmosféře, sbíraná dešťová voda ze střechy domu, v kombinaci s automatickou závlahou zas potřebný zdroj k zálivce. Navržená výsadba má působit bujně a přírodně.

Pěstování užitkových plodin i chov včelstva je koncipován do nejvyšších míst v zahradě. Zapuštěné záhony doplňuje skleník s kůlnou a kompost. Přilehlé zděné nádrže v kombinaci se závlahou dostanou do těchto míst potřebnou vodu.

Stín pod vzrostlou třešní zpříjemní strávený čas ve střední části zahrady. Pocit klidu a soukromí umocní snížený terén a bujará květena clonící výhled k sousedům. K odpočinku lze spočinout na schodech k tomu uzpůsobených, nebo jednoduše v trávě.

Ke stolu nebo grilu zas rádi přizveme přátele ve spodní části zahrady. Vyvýšené záhony s bylinami, luční travina přecházející v precizně střižený trávník a jabloně prostor jemně provoní.

Mlatová cesta pod vzrostlým ořechem navazuje na zahradní domek i zimní zahradu.

terénní úpravy, modelace, zaměření pozemku, digitalizace, půdory, vizualizace, 3D, sadovnictví, péče o stromy, řez stromů, sovz odpadu, projekt, výsadbový plán, výsadba, bazén, závlaha, zavlažovací systém, luční tráva, keře, včelín, včelstvo, skleník, deštova voda, mlatová cesta, kaskáda, zednické práce, zděna zídka, grilování, schody, studio zahrada, kladno

Požádejte o termín pro nezávaznou schůzku, rádi Vám vyjdeme vstříc!

Free WordPress Themes, Free Android Games